Nasza przygoda z hodowlą rozpoczyna się na nowo.

Poprzednia nasza suczka Dalia -bernenka- żyła z nami 11 lat. Była najpiękniejszym, naszym wymarzonym psem. Odnosiła sukcesy na wystawach i kochała nas bezgranicznie, tak jak i my ją. Niestety odeszła i mamy nadzieje, że jest równie szczęśliwa w psim raju, jak była z nami.


Gdy Dalia odeszła, była już z nami maleńka kuleczka Gabrysia - BRILLANTE TIBETANA z hodowli Opto Ahinsa. Mieliśmy ogromne szczęście, że trafiliśmy na tę hodowlę i Panią Anię. Wychowuje ona szczenięta tak, aby były radosne, ufne, milutkie i kochające ludzi, a jednocześnie zrównoważone i mądre.

Taka właśnie jest Gabrysia.


Po pewnym czasie zaczęło brakować nam dużego psa. Gabusia też czuła się jakaś samotna po śmierci Dalii.
Szukaliśmy długo i wśród wielu ras wybraliśmy australijskiego owczarka.
Zamieszkała z nami prześliczna
Mona Liza - KIARA z hodowli Preeminent Line (dla przyjaciół Liza/Kiara) z Mroczna, gdzie Państwo Kamińscy prowadzą profesjonalną hodowlę.
Liza jest suczką zrównoważoną, delikatną i bardzo wrażliwą. Jej charakter nie pasuje do owczarka australijskiego.
Czasami broi i wtedy uśmiecha się tajemniczo, a po jej minie widać, że za chwilę ma zamiar coś psocić.
Mimo jej spokojnego usposobienia, trochę się nudziła. Gabi to nie była partnerka do zabawy. To jak ogień i woda. Potrzebna była jej towarzyszka psiego życia, która jej dorówna.

 

Długo nie czekaliśmy z decyzją i po pewnym czasie zamieszkała z nami Masza - JASMINA z hodowli Velvet.
Masza jest inna niż Liza. Jest krótko mówiąc żywym srebrem. Teraz dopiero wiemy co to znaczy mieć owczarka australijskiego. Jest bezstresowa, odważna, bardzo wesoła i nieprawdopodobnie inteligentna.
Liza i Masza są nierozłączne i wyglądają na szczęśliwe.


Jest jeszcze z nami adoptowana, maleńka, ważąca 2.5kg, Lala. Też Shih Tzu. Jest najlepszą przyjaciółką Gabusi oraz naszą maskotką.

 

Wszystkie nasze suczki mieszkają z nami w domu. Wychowujemy je tak, jakby każda była jedyna, najważniejsza i najpiękniejsza i myślę że one tak właśnie to czują.


Mieszkają z nami jeszcze koty ale to już zupełnie inna bajka.


Na koniec, osobom, które chcą mieć psa, chciałabym przekazać myśl, jaka powinna im przyświecać przez całe życie:
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą. Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie Twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."